1. Anasayfa
  2. Mobil

Android’te Desen Şifre ve Pin Kilidi Nasıl Açılır?

Android’te Desen Şifre ve Pin Kilidi Nasıl Açılır?
Android Şifre Açma
0

Android telefon kullanıcıları için desen şifre ve pin kilidi nasıl açılır konusu oldukça önemli noktalar arasında yer almaktadır. Bu noktada özellikle fabrika ayarlarına geri döndürme konusunda telefonun şarj seviyesi önemli olduğunu itiraf ve eğer şifre unutuldu oysa bu konuda telefon kilidi kırılmak zorunda  kalınmaktadır.

Bu konuyla  ilgili özellikle yetkili servisler tarafından telefon desen kilidi kırmak zorunda kalınmış olabilmekte ve daha sonrasında meydana gelen problemlerin çözümüyle ilgili detaylı bir şekilde incelemeler yapıldıktan sonra çözüme yönelik işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekli olabilmektedir. Şifre kırma işlemleri yapıldıktan sonra telefonun tekrardan eski haline döndürülmesi de mümkün hale gelebilmektedir desen kilitlerinin deki unutma sorunları sonrasında herhangi bir sorun meydana gelmeden telefonun çalışması mümkün hale gelmektedir.

phone gc90cb7645 1280

Telefonu Fabrika Ayarlarına Döndürme

Özellikle telefonun şifresi unutulduğu takdirde kilit kırma yöntemlerinden bir tanesi olarak fabrika ayarlarına geri döndürme işlemi kişisel bilgilerinde silinmesine neden olabileceği için en riskli işlemlerden bir tanesi olabilmektedir özellikle bu işlemlerle yapılacak olan kırma işlemleri sonrasında kişilerin kişisel verilerin silineceği için tehlikeli bir kullanımla meydana gelmiş olmaktadır. Bu nedenle telefon kilidi kırma konusunda fabrika ayarlarına döndürme işlemi sıklıkla tercih edilen  yöntemlerden bir tanesi değildir.

 Uygulama Kullanarak Açma

Çeşitli uygulamalar kullanılarak telefonlarda kilitlerin açılmasının mümkün hale geldiği bilindiği için bu kapsamda çeşitli uygulamalar kullanılarak açılmasının gerçekleştirilmesi mümkün hale gelebilmektedir. Android uygulamalarda Android device manager uygulaması kullanılarak bu işlemlerin gerçekleştirildiği bilindiği için bu kapsamda bu şekilde işlemlerin gerçekleştirilmesi önemlidir.

Find my mobile uygulaması kullanmak

 Find my mobile uygulaması kullanmak özellikle  telefonların kaydı için bir uygulama olduğu için bu kapsamda buradan girişlerin sağlanarak işlemlerin gerçekleştirilmesi mümkün hale gelebilmektedir

Deseni Unuttum Seçeneğini Kullanmak

Telefonların desenini unutmak konusunda özellikle meydana gelecek problemlerin çözülmesi ve ekran kilidi şifresini çözmek için kullanılacak yöntemlerin geliştirilmesi konusunda deseni unuttum seçeneğini tıklayarak özellikle yeni bir seçenekte belirlenmesi mümkündür. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra meydana gelecek düzeltme işlemlerinin geliştirilmesi sonrasında sorunların da çözülmesi mümkündür.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir