Sıradaki içerik:

İnstagram keşfet engeli nasıl çözülür?

e
sv

Alexa site ekleme

139 okunma
alexa-site-ekleme

Alexa nedir?

Alexa, internet sitelerinin detaylı analizlerinin ve trafik raporları ve kelime analizleri gibi detayların yer aldığı bir webmaster aracı olarak düşünülebilir. Alexa ne işe yarar sorusunun cevabı ise, sitenizin trafik bakımından dünyadaki ve ülkenizdeki sıralaması gibi detayları görebileceğiniz bir platform olarak karşımıza çıkıyor diyebiliriz. Alexa site ekleme işini son zamanlarda kendisi otomatik olarak yapmaya başladı. Eğer sitenizin backlinkleri çoksa ve çeşitli kaynaklardan trafik ediniyorsanız siteniz Alexa’ya otomatik ekleniyor. Bu ekleme detaylarında tüm istatistikleri görüntüleyemiyorsunuz. Fakat eğer hala eklenemdiyse ve alexa’ya sitemi nasıl eklerim diye merak ediyorsanız sizin için detaylandırdık.

Alexa site ekleme 2021

Öncelikle yapmanız gereken ilk şey Alexa’ya girip url kısmına internet sitemizin url’sini yapıştırıp find diyerek sitemizin detaylarını kontrol ediyoruz. Bu aşamada eğer internet siteniz daha önce Alexa tarafından fark edildiyse otomatik olarak burada karşımıza çıkacaktır. Burada site sahipliğini belirtmek ve sitenin istatistiklerini görmek adına alexa’ya kaydolmak için Edit site info kısmıyla açılan kayıt olma ekranında siteye kaydoluyoruz. 14 günlük deneme sürümü seçeneği sunan Alexa, sonrasında ödeme planıyla karşımıza çıkıyor.

Alexa ücretli mi?

Alexa, ücretsiz 14 günlük deneme sürümü ardından ücretli seçeneklerle karşımıza çıkmaktadır. Dolayısıyla alexa’nın ücretli olduğunu söyleyebiliriz. İnternet sitenizin anahtar kelime, rekabet ve link durumu gibi bir sürü detayını görebileceğiniz bir başka platform da MOZ olarak belirtilebilir.

Moz ile ilgili yazımız için link:

Moz Nedir Moz Rank Nedir?

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
  • Celil2 hafta önce
  • MOZ özellikle analiz konusunda çok detaylı ve güvenilir bilgiler sunmaktadır. Bu bilgiler web siteleri adına detaylı analizler yapılmasına olanak sağlar bu nedenle avantajlı bir uygulamadır. Benimde ara sıra girip sohbet ettiğim bir site var oranın sahibi de web sitesi için moz kullanıyordu.