1. Ana Sayfa
  2. Kültür

Sosyal İçerik Platformu Nedir?

Sosyal İçerik Platformu Nedir?
Sosyal içerik platformu nedir
1

Sosyal İçerik Sitesi Nedir?

Son zamanlarda sıkça ismini duyduğumuz “Sosyal İçerik Platformu” terimini sizler için detaylandıracağız.

Sosyal içerik platformları, içeriklerin kullanıcılar tarafından belirlenebildiği, kullanıcıların kendi yorum ve dönütleriyle içerik oluşturma aşamalarına doğrudan katkı sağladıkları platformlardır. Üyelik sistemleri bulunan sosyal içerik platformlarında üyelerin de içerik ekleyebilme yetkisi bulunduğundan bu internet sitelerine “sosyal” içerik platformu denmektedir. İngilizce dilinde karşılığı viral ya da social content platform olarak belirtilmektedir.

Sosyal İçerik Platformları Güvenli Mi?

Daha önce  Sosyal İçerik Platformu Nedir? adlı medium yazısını kaynak aldık. Sosyal içerik platformları, editör kontrolünde güvenilir platformlardır. Peki tüm sosyal içerik platformları güvenilir midir? Bu sorunun cevabı net ve kısa. “Hayır.” Günümüzde malesef bazı sosyal içerik platformları içerik sağlama konusunda sınıfta kalıyorlar. İçerik kalitesi önemsiz kalıyor. Hit kazanmak için içerikten çok başlığa önem veriyorlar. İlgi çekici içerik  dolayısıyla, kesin olmayan bilgiler ve asılsız haberler bu tarz sitelerde çok kolay bir şekilde yayılabilmektedir.

Uffak diğerlerinden neden farklı?

Uffak, toplumun ahlaki değerlerine uygun ve her yaşa uygun içerik politikasını benimsemiştir. Yani, siteye giren 10 yaşında bir çocuğun da, 70 yaşında bir bireyin de rahatsız olmaması gerekir. Dolayısıyla, her kitleye uygun içerikleri yayınlamaktadır. Sosyal içerik platformu aile dostu olmalıdır. İçeriği uygun olmayan yazılar uygun değildir. Kullanıcılar doğru ve dolu içerik yazmak isterlerse site yönetimi bunları yayınlar. Haber gönderilerinde ise kaynağın belirtilmesi bir numaralı önceliktir. Son olarak toparlamak gerekirse, doğru kaynaktan alınan kaliteli ve özgün içerik yazmak isteyen herkese kapımız açıktır.

Bu İçeriğe Tepkini göster!
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Uffak.com İçerik Hesabı

Bu yazıya bir yorum bırak

Yorumlar (1)

  1. Aslında sosyal içerik platformu olan siteler, kullanıcılar tarafından beslendiği için yönetiminde elindeki iş sayısı yarı yarıya azalıyor. Bu şekilde reklam ve pazarlama tarafına daha çok bütçe ayırabiliyor.Gezilecek Yerler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir