1. Anasayfa
  2. Bilişim

Messenger’da Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır?

Messenger’da Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır?
Facebook Messenger
0

Facebook Messenger’da okundu bilgisi kapatma yöntemi birçok kişi tarafından merak ediliyor.  Bir çeşit baskıyı ortadan kaldırdığı için bazı eklenti ve uygulamalarla okundu bilgisini kapatabilirsiniz.  Bu işlemde onaylı teslim işaretinin bilgisi kaybedildiği için mesajın okunup okunmadığı belirsiz hal almış oluyor.

keyboard gfd97ee796 1280 1

Messenger Okundu Bilgisi Nerede Görülür?

Gönderdiğiniz mesajın sağ tarafında okundu bilgisini takip etmek mümkündür. Size gelen mesajlarda da bu işlem karşı taraf için geçerlidir. İçi dolu bir tik işareti varsa gönderilen veya alınan mesaj okundu, teslim edildi anlamı taşır. İçi boş tikte ise sadece mesaj gitmiş anlamı vardır. Facebook Messenger okundu bilgisinin yanında profil fotoğrafını da ekleyerek mesaj onayını daha da çeşitli hale getirmiştir.

Facebook, kendisi görüldü bilgisini engelleme imkanı sunmadığı için bazı eklemelere ihtiyaç duyuluyor. Mavi tikle alakalı karşı tarafa bilgi gitmesini istemiyorsanız okundu engelleme uygulaması indirmeyi deneyebilirsiniz. İndireceğiniz eklenti veya uygulama sayesinde gelen mesajı okuduğunuz karşı tarafta belli olmayacaktır.

Web Messenger’da Görüldü Bilgisi Kapatmak

Facebook’ta Messenger görüşmesi yaparken web sürümüne uygun bir yazılım kullanmanız gerekiyor. Unseen Chat Privacy Eklentisi’ni bilgisayarınıza uzantı şeklinde eklediğinizde çalıştığını görebilirsiniz. Bu uzantıyı Chrome Mağaza üzerinde arama butonuna yazarak bulabilirsiniz. Eklentiyi bulup indir dedikten sonra ekran sağ üst köşesinden kurulduğunu görebilirsiniz. Eklentideki seçenekler arasında “Görüldü Bilgisini Engelle” kısmını işaretleyerek uygulamalı deneyebilirsiniz.

Web Messenger sayfasında teslim edildi bilgisini engelle seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu seçenek mesajların teslim edilip edilmediği bilgisini engelleyecektir. Etkili bir yöntem olarak çok sayıda kişi bu işlemle kesin sonuçlar alabilir. Son görülme zamanı ve yazıyor sembolü engelleme seçenekleri de etkili alternatifler arasındadır.

Messenger Uygulamada Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır?

Akıllı telefonda Messenger Facebook uygulamasını kullanırken, okundu bilgisi kapatmak için bazı yöntemlerden faydalanabilirsiniz.

Birinci olarak mesajları ön izleme yapabilir ve uygulamayı açmadan görebilirsiniz. Bunu yaparken teslim edildi bilgisi olmayacaktır. Bunu yapmak için; önce telefondaki ayarlar bölümüne gelin. Ardından, bildirim ve sesler bölümünden ön izleme seçeneğini açın.  

İkinci olarak telefonu uçak modunda çalıştırmak işe yarayacaktır. Cihazın üst kısmından uçak modunu aktif hale getirdiğinizde Messenger’da okundu bilgisi diğer kişilere ulaşmayacaktır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir