1. Anasayfa
  2. Sağlık
Trendlerdeki Yazı

İnsanlarda neden bir tane göbek deliği var?

İnsanlarda neden bir tane göbek deliği var?
İnsanlarda neden bir tane göbek deliği var?
0

İnsanlarda neden bir tane göbek deliği var hiç düşündünüz mü? Göbek deliği ne işe yarar? Peki göbek deliği nereye bağlanır?

Göbek deliği ne işe yarar?

İnsanlar doğum anından önce anne karnında 9 Ay 10 gün kadar vakit geçirmektedir. Anne karnında olduğu bu süre boyunca bebekler, bir boru yardımıyla annenin plesenta’sına bağlıdır. Yine, bu boru ile beslenmelerini anneden karşılayan bebekler, doğacağı ana kadar göbek deliğinden beslenirler.

Göbek deliği neden bir tanedir?

Doğum gerçekleştikten sonra ise bu boruya ve göbekten beslenmeye ihtiyaç kalmadığından bu boru doğumda ortadan kalkacaktır. İşte bu borunun bıraktığı iz gibi düşünebilirsiniz göbek deliğinizi ve bu yüzden 1 tane bulunmaktadır. Kısacası, birden fazla boruya gerek yoktur.

Doğum sonrasında ise anne sütü ve ek gıdalarla beslenen bebekler, yepyeni bir hayata böylelikle merhaba der.

Göbek deliği açılır mı?

Göbek deliği açılmaz. Aslında göbek deliği olarak bildiğimiz şey göbek deliği değil, bir çukurdur. İçeriye doğru herhangi bir açılma olmaz.

Göbek deliği olmayan insan olur mu?

Aslında normal şartlarda göbek deliği her insanda olur. Fakat çeşitli nedenlerden dolayı göbek deliği yok gibi gözükebilir. Genelde bunun sebebini göbek fıtığına bağlarlar. Kısacası normal şartlarda insanların göbek deliği adıyla bilinen göbek çukurunun olması beklenir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir