1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Hızlı şarj telefona zarar verir mi?

Hızlı şarj telefona zarar verir mi?
Hızlı şarj telefona zarar verir mi
0

Hızlı şarj, eğer telefonunuz hızlı şarjı destekleyen bir donanım ve yazılım uyumu içerisinde çalışıyorsa zararlı değildir. Bazı telefonlar bazı watt değerlerine kadar desteklediklerini açıklarlar ve bu durumun dışında bir şarj deneyimi bataryanıza zarar verebilir.

Hizli Sarj

67 watt şarj aleti telefona zarar verir mi?

Eğer telefonunuz 67 watt turbo şarj destekliyorsa zarar vermez, telefonunuz zaten buna uyumludur. Fakat, telefonunuz hızlı şarj destelemiyorsa ya da 67 watt değerinden daha az bir değer destekliyorsa bu adaptörü kullanmamalısınız.

20w şarj aleti telefona zarar verir mi?

Telefonunuz destekliyorsa, herhangi bir sorun yaşamazsınız fakat desteklemeyen bir cihaz üzerinde denemeniz telefona uzun vadede zarar verebilir. Dolayısıyla zarar vermemesi adına kendi orijinal bataryasını kullanmanızı ya da lisanslı sertifikalı kaliteli ürünler kullanmanızı tavsiye edebiliriz.

Hızlı şarj özelliği olmayan telefona hızlı şarj zarar verir mi?

Hızlı şarj desteklemeyen telefonlarınızda hızlı şarj adaptörü kullanmamalısınız. Uzun vadede bataryanıza zarar verebilirsiniz.

Yavaş şarj zararlı mıdır?

Bataryanın yavaş şarj edilmesi, batarya yazılımı tarafından pile zarar vermemek için uygulanan bir koruma yöntemidir. Dolayısıyla uzun süre prizde bırakılan telefonunuzun korumasını sağlamak için yapılır. En sağlıklısı telefonunuzu yüzde 20ye geldiği zaman şarja takmanız, 80 civarında ise şarjdan çıkarmanız genel geçer bir pratiktir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir