1. Anasayfa
  2. Oyun

Cyberpunk 2077 Neden Beğenilmedi ve Bir Krize Dönüştü?

Cyberpunk 2077 Neden Beğenilmedi ve Bir Krize Dönüştü?
Cyberpunk 2077 Neden Beğenilmedi
0

İnsanlar karşısına gelen oyunlarda gördüğü hataları her ne kadar eleştirirken acımasız olsa da oyun geliştirme sürecinin zorluklarından haberleri olmadıkları için bu durum kolay olarak algılanabiliyor. Özellikle oyun geliştirme süreci çok keyifli bir süreç değildir. Uzun mesai saatlerinin harcanması ve şirketlerin baskısı derken oyun geliştirme sektörü bu noktada istenen verimi elde edemiyor. Özellikle son zamanlarda çıkan ve bir fiyasko olarak tanımlanan Cyberpunk 2077 oyununun beğenilmemesi ve bir krize dönüşmesinde bunun gibi etmenler rol oynamaktadır. 2020 yılında çıkan ve çok konuşulan bir oyun olan Cyberpunk 2077 oyunu, hatalarıyla ve kötü performansıyla dünyada çok konuşuldu. Oyunun yapımcısı tarafından daha sonra bir video yayımlandı ve özür dilendi. Oyunun ilerleyen zamanlarda alacağı güncellemeler ve yol haritası hakkında çeşitli bilgilendirmeler yapıldı.

Cyberpunk 2077 Neden Beğenilmedi ve Bir Krize Dönüştü?

Oyun dünyasında yaşanan en olaylı dönemlerden birisi bu oyunun çıkmasıyla başladı. Oyunun konsollarda yaşadığı kötü performans nedeniyle Sony oyunu hemen mağaza üzerinden kaldırmak durumunda kaldı. Özellikle daha sonra şirketin itibarının korunması açısından yapımcı tarafından özür dilendi. Bu açıklamalardan sonra şirketin hisseleri %6’lık bir değerlenme yaşamıştı. Daha sonra ortaya çıkan röportajlara göre oyunun geliştirme sürecinin çok kötü planlandığı ve birçok yetersizlikle karşı karşıya kalındığı söylenmektedir. Ayrıca şirketin oyuna para harcamak yerine daha çok reklama önem vermesi ve bir an önce teslim tarihinin olması gibi birçok nedenden ötürü oyunun bu halde olduğu açıklandı.

2021’de Cyberpunk 2077 Düzeltilecek

2021 yılında Cyberpunk 2077 oyunu için çalışanlar uzun süren sürelerle halen oyun için çalışmaktadır. Özellikle şirketin diğer projelerini askıya alması ve tüm işler için Cyberpunk 2077 oyununda olan sorunları çözmek için zaman ayırmasıyla birlikte bu yıl içinde bu oyunla alakalı itibarı korumak için gerekenler yapacak. Oyunla alakalı ilk güncellemenin ise Şubat ayının sonlarında gelmesi beklenmektedir. Oyundaki evrenin genişletilmesi için biraz daha zamanın geçmesi gerekiyor. Cyberpunk 2077 oyunu nedeniyle şirketin büyük bir yara aldığı biliniyor. Şirket diğer büyük oyun şirketlerine göre daha az oyun çıkardığı için bu durum onları kötü etkiledi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir