1. Ana Sayfa
  2. Diğer

İstanbul Konut Projeleri

İstanbul Konut Projeleri
istanbul konut projeleri
0

İstanbul dünyanın en güzel şehirlerinden birisidir. Yeşil ile mavinin buluştuğu Boğaz manzarasıyla, tarihi ve kültürel dokusu ile, alışveriş merkezlerinin çeşitliliğiyle, sosyal hayatın zenginliğiyle her sene milyonlarca kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Böyle olunca da İstanbul satılık daire seçenekleri herkesin hayalini süslemektedir.

İstanbul gibi metropollerde de konut projeleri her zaman öne çıkmaktadır. İstanbul’daki konut projeleri alımı son yıllarda depreme karşı daha dayanıklı olması, lüks olması, konut arz/talep dengesindeki yüksek talep ile artmaktadır.

Yatırım yapmak isteyen veya ev sahibi olmak isteyen kişilerin tercih ettiği yöntemlerden biri de İstanbul’daki konut projelerinden ev satın almaktır.

Son dönemde kentsel dönüşümle birlikte hızlı bir artış gösteren konut projeleri, çok sayıda ev sahibi olmaya devam ediyor. Üretilen markalı konut projelerinin yanı sıra yapımı devam eden konut satışları da artmakta ve konut projesinden ev almak isteyenler için büyük fırsatlar sunulmaktadır.

Bir konut projesinden ev almanın en önemli nedeni ve avantajı, daha güvenli ve her detayda yüksek kaliteye sahip olmasıdır. Oluşabilecek bir diğer avantaj, projenin değerinin zaman içinde hızlı bir şekilde kazanılmasıdır.

İstanbul’daki Konut Projelerinden Ev Alma Avantajları

  • Projeyi yürüten firmanın bankalarla anlaşması halinde cazip kredi imkanları
  • İstanbul projelerinden inşaat dönemindeyken daire alırsanız fiyatlar daha uygun olur.
  • Ev içinde yaşamaya hazır olur olmaz prim yapma imkanı vardır. Kiralık villa gibi evinizi yüksek fiyatlara kiralayabilirsiniz.
  • Gayrimenkul yatırımı yaparak Türk vatandaşlığı alın ve bir Türk vatandaşının sahip olduğu tüm haklara sahip olun.
  • İstanbul gayrimenkulünün değerinin her geçen gün hızla artması
  • İyileştirilmiş sosyal yaşam alanları, konfor dolu lüks yaşam

Bahsettiğimiz bu avantajların her proje için geçerli olduğunu söylemek doğal olarak yanlış olur. Ancak toplu konut projelerinin tamamlanmasıyla birlikte hemen hemen tüm projelerin fiyatlarının arttığı bir gerçektir. Öte yandan, biraz daha fazla kar elde etmek istiyorsanız, projeler yaklaştıkça fiyatlar arttığından, projeler ilk başladığında bir ev satın almak daha karlı olacaktır.

Konut Projesinden Ev Almak Mantıklı mı?

Evet projeden ev almak gerçekten mantıklı. Doğru koşullar altında doğru seçimler yapılırsa projeden ev almak son derece mantıklıdır ve en doğru karar verilebilir. Özellikle toprak konut projeleri ve konut proje lansmanları fiyat açısından çok daha büyük bir avantaj sağladığı için tercih edilmelidir. İstanbul’daki konut projelerinden ev almak istiyorsanız öncelikle doğru projeyi belirlemelisiniz. Gayrimenkulde yüksek getiri ve yüksek yatırım değeri sağlayacak projeler kısa vadede her zaman başarıyı getirecektir.

Antalya, Bursa, Adana, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerimizde de konut projeleri çok fazla sayıda vardır. İzmir satılık daire ararken konut projeleri arasından seçim yapmak da yatırım için karlı bir seçenek olabilir.

Bu İçeriğe Tepkini göster!

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Uffak.com İçerik Hesabı

Bu yazıya bir yorum bırak