Sıradaki içerik:

Mitomani Nedir?

e
sv

Haydar Baş koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

461 okunma
Haydar Baş koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş (73),koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş ve ailesinden 5 kişinin ‘Covid-19’ testleri pozitif çıkmıştı. Memleketi Trabzon’da olan Baş ve ailesi hastanede tedavi görüyordu.

BTP LİDERİ HAYDAR BAŞ VE AİLESİNDEN 8 KİŞİDE KORONAVİRÜS

Enis Yıldırım’ın haberine göre koronavirüs nedeniyle cuma gününden itibaren Trabzon’da özel bir hastanede tedavi altında tutulan Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş, solunum desteğine ihtiyaç duyulması üzerine dün Kanunu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Ancak yapılan müdahaleye rağmen Haydar Baş hayatını kaybetti. Haydar Baş’ın Kovid-19 testi pozitif çıkan 5 aile üyesi Z.B., E.B., F.B., S.B. ve Z.B.’nin tedavisi ise özel hastanede devam ediyor.

CENAZEYE YAKINLARI DIŞINDA KİMSE ALINMAYACAK

Trabzon’da ‘Covid-19’ teşhisiyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş’ın cenaze töreni ile ilgili hazırlıklar sürüyor.

Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sabah saatlerinde yaşamını yitiren Baş’ın cenazesi, hastane morgundan alınarak, Bostancı Gasilhanesi’ne getirildi. Baş’ın toprağa verileceği Akçaabat ilçesine bağlı Sarıtaş Mahallesi’nde de önlemler alındı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya alınan mahallenin giriş ve çıkışları kapatılırken, özel kıyafetli görevliler, Haydar Baş’ın evinin çevresini de bariyerle kapattı. Taziye için gelen, Baş’ın birinci dereceden akrabaları dışındakiler eve alınmazken, akrabalarının da kimlik kontrolünün ardından maske ve eldiven takarak eve girişine izin veriliyor. Mahalleye gelen Trabzon Emniyet Müdürü Metin Alper de alınan önlemleri denetledi.

Haydar Baş’ın cenazesi, yarın öğle vakti Sarıtaş Mahallesi’ndeki mezarlıkta toprağa verilecek. Cenazeye Baş’ın yakınları ve din görevlileri dışında kimsenin alınmayacağı açıklandı.

BAŞSAĞLIĞI MESAJLARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BTP lideri Haydar Baş’ın ölümü üzerine taziye mesajı yayımladı. Erdoğan mesajında şu ifadeleri kullandı:

“KOVİD-19 sebebiyle hayatını kaybeden Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş’ın vefatından derin üzüntü duydum. Sayın Baş’a ve aynı hastalıktan vefat eden tüm vatandaşlarıma Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekânları cennet olsun.”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş’a Allah’tan rahmet diledi. Fuat Oktay, “Haydar Baş’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Haydar Baş için başsağlığı mesajında “BTP Genel Başkanı Haydar Baş’ın koronavirüs sebebiyle hayatını kaybettiğini üzüntüyle öğrendik. Allah’tan rahmet diliyoruz. Partimiz adına, sevenlerine ve BTP camiasına başsağlığı diliyoruz” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da “Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın vefatından derin üzüntü duydum. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve BTP camiasına başsağlığı ve sabır diliyorum” ifadelerini kullandı.

HAYDAR BAŞ KİMDİR?

28 Ocak 1947’de Trabzon’da doğan Haydar Baş, ilk, orta ve lise öğrenimini Trabzon’da tamamladı. 1970 senesinde Kayseri Yüksek İslam Enstitüsü’nü bitiren Baş, daha sonra lisansüstü eğitimini, doktorasını ve profesör unvanını Bakü Devlet Üniversitesi’nden aldı.

2001 yılında Bağımsız Türkiye Partisi’ni kuran Baş, 2011 Genel Seçimleri’nde Demokrat Parti milletvekili adayı olmuştu.

Kaynak : Habertürk

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli