Haydar Baş koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Haydar Baş koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

0

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş (73), koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Haydar baş neden öldü

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş ve ailesinden 5 kişinin ‘Covid-19’ testleri pozitif çıkmıştı. Memleketi Trabzon’da olan Baş ve ailesi hastanede tedavi görüyordu. Covid-19 hastalığı sebebiyle hayatını kaybetmiştir.

CENAZEYE YAKINLARI DIŞINDA KİMSE ALINMAYACAK

Trabzon’da ‘Covid-19’ teşhisiyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş’ın cenaze töreni ile ilgili hazırlıklar sürüyor.

Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sabah saatlerinde yaşamını yitiren Baş’ın cenazesi, hastane morgundan alınarak, Bostancı Gasilhanesi’ne getirildi. Baş’ın toprağa verileceği Akçaabat ilçesine bağlı Sarıtaş Mahallesi’nde de önlemler alındı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya alınan mahallenin giriş ve çıkışları kapatılırken, özel kıyafetli görevliler, Haydar Baş’ın evinin çevresini de bariyerle kapattı. Taziye için gelen, Baş’ın birinci dereceden akrabaları dışındakiler eve alınmazken, akrabalarının da kimlik kontrolünün ardından maske ve eldiven takarak eve girişine izin veriliyor. Mahalleye gelen Trabzon Emniyet Müdürü Metin Alper de alınan önlemleri denetledi.

Haydar Baş’ın cenazesi, yarın öğle vakti Sarıtaş Mahallesi’ndeki mezarlıkta toprağa verilecek. Cenazeye Baş’ın yakınları ve din görevlileri dışında kimsenin alınmayacağı açıklandı.

HAYDAR BAŞ KİMDİR?

28 Ocak 1947’de Trabzon’da doğan Haydar Baş, ilk, orta ve lise öğrenimini Trabzon’da tamamladı. 1970 senesinde Kayseri Yüksek İslam Enstitüsü’nü bitiren Baş, daha sonra lisansüstü eğitimini, doktorasını ve profesör unvanını Bakü Devlet Üniversitesi’nden aldı.

2001 yılında Bağımsız Türkiye Partisi’ni kuran Baş, 2011 Genel Seçimleri’nde Demokrat Parti milletvekili adayı olmuştu.

Haydar Baş kaç yaşında öldü?

Haydar Baş 73 yaşında hayatını kaybetmiştir.

Haydar baş ne zaman öldü?

14 Nisan 2020 tarihinde hayatını kaybetmiştir.

Bu İçeriğe Tepkini göster!
İlginizi Çekebilir
Hantavirüs Nedir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Uffak.com İçerik Hesabı

Bu yazıya bir yorum bırak