Sıradaki içerik:

Son Dakika! Korona Türkiye’de 21 Can Aldı

e
sv

KRİZ DEĞİL FIRSAT EFENDİM!

avatar

Büşra Çetin

 • e 7

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Selam sevgili okur!

  Bir şeyi 40 defa söylersen olur. Bu söylem bize atalarımızdan kalan olumlama mirasıdır. Bu söyleme hepimiz maruz kalmışızdır. Çok duyduğumuz için alışmış, önemsememiş bile olabiliriz. Bunun farkında olsaydık hayat bizim için değişir,  olmaya çalıştığımız şeyi olurduk.

 Olumlama özel cümlelerle bilinçaltını programlamaktır. Bir örnek verecek olursak, “ Bu işi çok istiyorum. ”,  “ Bu işi çok istiyorum. ” , “ Bu işi çok istiyorum. ”…

“Olmuyooo”.

Olmaz, tekniği bilmiyorduk.

Albert Einstein’ın hayata karşı bakış açısıyla alakalı tekrar düşünmemizi sağlayacak bir sözünü iletmek istiyorum.

“ Hayatınızı yaşamanın sadece iki yolu vardır. Biri hiçbir şey mucize değil gibi yaşamak. Diğeri ise her şeyi mucize olarak görmek.”

 Başımıza gelenleri etkileme gücümüzün olduğunu hiç düşündünüz mü? Yaşadığımız her negatif olayın bizi kötü duruma soktuğunu düşünürüz. Bazen kaderin beklenmedik yüzü bizi hiç beklemediğimiz yerlere taşır. Negatif olarak adlandırdığımız ne varsa bizi öyle sıkıntıya sürükler ki girilen durumun içerdiği fırsatları göremez oluruz. Bu krizler geldiğinde rüzgârda yaprak ya da taş gibi sağlam kalmak bizim elimizdedir. Olayları nehrin akışına bırakmak gerekir ki ışıltılı yüzeye çıkalım.  

Hiç kimse zarar görmeyecek değil ama neden kendi hikayemizin kahramanı olmayalım? Evet, zorluklar yaşandı. İki seçeneğin var: aynı yerde kal ya da harekete geç.  Ya rüzgarda yaprak olup savrulacaksınız ya da durumun taş gibi sağlam kahramanı olacaksınız.

 Kişisel krizler dünyaca yaşadığımız değişim ve belirsizlik durumlardan dolayı kabul etsek de etmesek de fazla. Bugün güvenli olarak düşündüğümüz yarın öyle olmayabilir. Şu an kendinizi tanımladığınız şey yarın karşı düşündüğünüz şey haline dönüşebilir. Değişim hayatın evrenin her yerinde var olmaya da devam edecek. Bu değişimi farkında olmak değişime hazırlanmak psikolojik olarak mükemmel bir farkındalıktır. Unutmayın her krizin arkasında bir fırsat var onu bulun.

Sağlıcakla kalın.

  

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli