1. Anasayfa
  2. Mobil

WhatsApp Emoji Nasıl Eklenir?

WhatsApp Emoji Nasıl Eklenir?
Whatsapp Emoji Ekleme
0

WhatsApp yazışmalarını daha keyifli ve daha eğlenceli hale getirmek için emoji kullanma fikri kulağa hoş gelir. Konuşmalarınızı renkli hale getirmek için telefonların genel ayarlarından klavye seçeneklerinde düzenlemeler yapılmalıdır. Gerekli ayarlar yapıldığında klavye içinde emojilerin tamamı düşecektir. WhatsApp uygulamasından sohbet başlatın. Herhangi bir metni yazarak klavyenin açılmasını sağlayın. Klavyenin sol alt köşesinde 123 simgesinin sağında dünya simgesi ya da surat simgesini tıklayarak emojileri görebilirsiniz.

smiley gcab7e7901 1280

Emoji Nedir?

Emojiler, bir duyguyu ya da bir fikri karşı tarafa iletmek için elektronik ortamda kullanılan küçük dijital görüntü ya da sembol anlamına gelmektedir. Kelime Japonca’dan türeyen bir kelimedir. İnternet sayfasında ya da mobil telefonlar aracılığı ile mesajlaşmada kullanılan kelime görevi konumundadır. Resim ve karakterlerden türetilen piktograf olarak kısaltılabilir. Duyguları ve ifadeleri tipografik görüntü şeklinde yansıtır. Emojilerin yaygın kullanılması ve popüler olması yeni bir dilin gelişmesine neden olmuştur. emojiler iletişimde yeni bir dil oluşturur. Dünyada 2014 yılında Dünya Emoji Günü fikrini Jeremy Burge ortaya atan kişidir.

 Emojilerin Anlamları

Günümüzde mesajlaşırken en yaygın olarak ifadeler birisi emojidir. Anlık mesajlarda whatsapp, telegram, facebook, twitter ve instagram gibi sosyal medya platformlarında kullanılmaktadır. Emojiler hayvanlar, yüz ifadeleri, nesneler ve hava durumu gibi çeşitli emoji türleri vardır. Emojilerin her birinin anlamı farklıdır. Bazı emojilerin anlamı şu şekildedir;

Sırıtan yüz: Açık gülümsemeye sahip sarı renkli bir yüzdür. Genel olarak neşe ve mizah anlamı taşır.

Kalkık kaşlı gülen yüz:  Gülmekten gözümden yaş geldi anlamına gelir. Çok komik ya da hoş bir şey olduğunu göstermek için kullanılır.

Ters çevrilmiş hafifçe gülen surat: Genel olarak alay, aptallık, ironi ya da şaka gibi duyguları iletmek için kullanılır.

Göz kırpma: Genellikle hafif gülümseme ve sol göz kırpma şeklinde görülür. Gizli anlam, şaka, genel pozitiflik, flört ve şaka anlamlarına işaret eder. Sevecen, eğlenceli ya da ironi için de kullanılabilir.

Pembe yanaklı gülen surat: Sarı gülen yüz, pembe yanaklar ve kapalı gülümseme şeklinde görülür. Sıcak, gerçek mutluluk ve olumlu duyguları ifade etmek için tercih edilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir