1. Anasayfa
  2. Hayvanlar Alemi

Su Kaplumbağası Bakımı – Detaylı İnfografik

Su Kaplumbağası Bakımı – Detaylı İnfografik
su kaplumbağaları
1

Merhabalar, su kaplumbağası bakımına ve su kaplumbağası beslemeye karar verdiniz ve bakımı ile ilgili kafanızda soru işaretleri varsa, su kaplumbağası bakımı zor mu diye merak ediyorsanız, su kaplumbağası bakımı, su kaplumbağası nasıl beslenir gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız. Bunun için çok güzel bir infografikte başlamadan önce bilmeniz gereken tüm su kaplumbağası bakımı detaylarını sizinle paylaşıyor olacağız.

Su Kaplumbağası beslemek için gerekli bilgiler arasında yer alan ilk detay, kaplumbağaların tatlı suda yaşayan canlılar olmasdır. Bu hususa dikkat ediniz. Akvaryumda tuz tableti kullanmayınız. Su kaplumbağası evcil hayvanlar arasında çok fazla tercih edilmesine rağmen, az miktarda bilgi sahibi olunan ve oldukça zahmetli bakımı olan bir türdür. Çeşitli ekipmanlara ve uygun ortama ihtiyaç duyarlar. Kaplumbağalar için ideal ortamı bu infografik yardımıyla oluşturabilirsiniz. Kaplumbağaların kış uykusuna yatarlar. Bu bilgi dolayısıyla su sıcaklığına ve evde beslenen hayvanların oda sıcaklığında 25-30 derece arasında suları olmalıdır. Evde beslenen su kaplumbağasından kış uykusuna yatmasını bekleyemeyiz. Dolayısıyla kaplumbağalar eve alındığında o kadar detay vardır ki bazen kafamız bile karışabilir.

Sizi bu kafa karışıklığından kurtarmak adına kısa ve öz bir şablon hazırladık. Yardımcı olması dileğiyle.

İnfografiğimiz sırasıyla aşağıdaki başlıklara cevap vermektedir.

 

su kaplumbağası bakımı
su kaplumbağası bakımı

  • Su kaplumbağası kimler için uygundur?
  • Su kaplumbağası için gerekli ekipmanlar neler?
  • Su kaplumbağası akvaryumu ısıtıcısı ve filtresi
  • Su kaplumbağası kuru alan ve ışıklandırma
  • Su kaplumbağası beslenmesi
  • Su kaplumbağasının balıklarla beslenmesi

Daha ayrıntılı bilgi için yukarıdaki “Su kaplumbağası beslemeden önce bilmeniz gerekenler” adlı videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

Ayrıca kaplumbağalar ile ilgili detaylı bilgi içeren kaplumbağalar internet sitesini de ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yorumlar (1)

  1. Evde akvaryum da hayvan beslemek isteyen ancak fazla uğraş ve temizlik gerektirmeyen hayvan severlerin tercihleri arasında su kaplumbağaları gelmektedir. Sahiplenmek isteyenler için malzemeleri ve evcil hayvan sahiplenme ilanları için http://www.evcililan.com sitesini tavsiye edebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir