1. Ana Sayfa
  2. Diğer

Google reklam yönetimi, Instagram reklam yönetimi ve Facebook reklam yönetimi

Google reklam yönetimi, Instagram reklam yönetimi ve Facebook reklam yönetimi
Google reklam yönetimi, Instagram reklam yönetimi, Facebook reklam yönetimi
1

Bir reklam veren olarak iki seçenekle karşı karşıyasınız; geleneksel reklamcılık veya dijital reklamcılık. Geleneksel reklamcılığın faydaları olmasına rağmen, belirli bir kitleyi hedefleme ve gerçek zamanlı izleme dahil olmak üzere dijital reklamcılığın sahip olduğu yeteneklere sahip değildir. Bugün birçok şirket Google reklamları, Instagram reklamları ve Facebook reklamlarını aktif olarak kullanmaktadır.

Google reklam yönetimi

Google Reklam Yönetimi

Kampanyanızın ilk kurulumu, uzun vadeli hedeflerinizi ve hedeflerinizi daha iyi anlamak için tam bir analiz içerir. Tüm analizler yapılırken en ince detayına kadar herşeyin öncelik derecesi belirlenir.

Kapsamlı Anahtar Kelime Araştırması

Kitlenizin çevrimiçi ihtiyaçları ve davranışları hakkında daha fazla bilgi edinmek için kapsamlı bilgi araştırmaları yaparız. Hedef kitlenizin nasıl oluşabileceğini daha iyi anladıktan sonra, potansiyel müşterilerinizin ve müşterilerinizin belirli arama terimlerini çevrimiçi olarak nasıl kullandığını anlama araştırması yaparız. Arama yapan kişinin amacı, Google Reklamlar (Ads) ile yaptığınız yatırımdan en iyi getiriyi elde etmek için son derece önemlidir.

Rekabet Analizi

Rakiplerinizin kim olduğunu ve Google Ads’den nasıl yararlandıklarını bilmek, daha az harcama yapmanıza ve en iyi yatırım getirisini elde etmenize yardımcı olabilir. Tüm rakiplerinizi detaylı inceliyor, iş stratejilerini ve zayıf noktalarını belirliyoruz.

Google Reklam Oluşturma ve İçerik

Yaratıcı tasarım ekibimiz, kampanyanızın mutlak en iyi dönüşüm oranını elde etmesine yardımcı olan ilgi çekici reklam ve açılış sayfası içeriğini işletmenize uygun olarak oluşturur.

Açılış Sayfası Tasarımı ve Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Web sitenize trafik çekmek, en iyi dönüşüm oranını elde etmek için gereken işin yalnızca yarısını ifade eder. Google Reklamlar ile tanıtımını yaptığımız sayfalar, özellikle akıllı telefonlarda ilgi çekici içeriğe, yaratıcı görsellere ve sıra dışı bir kullanıcı deneyimine ihtiyaç duyar. Yaratıcı ekibimiz, en iyi deneyimi sunan, yüksek düzeyde optimize edilmiş açılış sayfaları oluşturmanıza yardımcı olabilir. Google reklam yönetimi ile arama ağı reklamları, görüntülü reklamlar, video reklamlar, alışveriş reklamları ve yeniden pazarlama reklamları yatırım getirisini maksimize edicek şekilde şirketimiz tarafından yönetilir.

Google Arama Ağı Reklamcılığı

Arama ağı reklamcılığı, önemli bir Google reklamcılık stratejisidir ve maksimum fayda sağlamak için Ücretli Arama stratejisini kullanır. Her büyüklükteki işletme, arama ağı reklamlarından yararlanabilir. Veri odaklı, hassas ve yüzde 100 şeffaf reklamlar oluşturmak oldukça önemlidir. Kapsamlı anahtar kelime araştırması, rakip analizi, sürekli yönetim, test etme ve raporlama dahil olmak üzere tüm süreci sizin için yönetiyoruz.

Google Görüntülü Reklamcılık

Görüntülü reklamcılık programı dahilinde, reklamlarınızı farklı web sitelerinde insanlara görsel şeklinde sunabilirsiniz. Verdiğiniz hizmetlerle ilgilenen kişilere ulaşmak için harika bir yöntemdir. Görüntülü reklamcılıkla daha fazla etkileşim, marka değeri, tanınırlık ve büyüme oluşturuyoruz. Görüntülü reklamcılığı mükemmel bir şekilde yapmak için en son teknikleri, yeniden pazarlama araçlarını ve Google analizlerini kullanıyoruz.

Google Video Reklamlar

Video reklamlar, en çekici reklam öğesi türüdür. Potansiyel müşterilerle gerçek bir bağlantı kurmanın harika bir yoludur. Video reklamların çok derin bir marka bilinci oluşturma etkisi vardır. Video reklamınız uygun YouTube videolarından önce oynatılacak ve ayrıca web sitesinin arama ve izleme sayfalarının kenar çubuğunda gösterilebilecektir.

Google Alışveriş Reklamları

Google Alışveriş Reklamları, çevrimiçi perakende pazarlama işi için zorunludur. Bir e-ticaret satıcısıysanız, Google Alışveriş’i kullanarak ürünlerinizin resimlerini Google sonuçlarının en üstünde görüntüleyebilirsiniz. Envanterinizi tanıtmak için alışveriş kampanyalarınızı ve ürün listeleme reklamlarınızı oluşturmanıza, yönetmenize ve optimize etmenize yardımcı olacağız.

Google Reklam Yeniden Pazarlama

Yeniden pazarlama, web sitenizi daha önce ziyaret etmiş kullanıcılara reklam göstermenizi sağlayacak akıllı bir reklamcılık tekniğidir. “Hatırlatıcı” reklamlar, arama kalıplarına ve web sitenizle önceki etkileşimlerine göre gösterilecektir. Web sitenizi daha önce ziyaret etmiş kişilere pazarlama yaparak yatırım getirisini artırmanıza ve dönüşümleri artırmanıza yardımcı olacağız.

Instagram Reklam Yönetimi

Instagram Reklam Yönetimi

Instagram platformunda daha fazla farkındalık, trafik, katılım ve satış elde etmenin en hızlı yolunu mu arıyorsunuz?
Instagram’da organik erişim azalmaya devam ettikçe markalar algoritmalara karşı bir savaşla karşı karşıya kalmaktadır. Sosyal medya reklamları hizmetimiz, sahip olabileceğiniz herhangi bir pazarlama hedefini desteklemek için doğru yerlerde, doğru mesajlarla, doğru kişilere ulaşmanıza yardımcı olur. Instagram reklam yönetimi hizmetlerimiz şunlardır:

  1. Kitle tanımlama ve hedefleme
  2. Yaratıcı gelişim
  3. Günlük izleme ve yönetim
  4. Bütçe optimizasyonu
  5. Kampanya performans raporları

Instagram Reklamları

Hepsi görsellere odaklanmış olsalar da, Instagram reklam boyutları ve teknikleri önemli ölçüde farklılık gösterir.
Fotoğraf: Temel reklam türü, kullanıcıların Instagram beslemelerinde görünür.
Hikayeler: Günlük 500 milyondan fazla kullanıcısı olan Hikayeler, Instagram’ın en popüler özelliklerinden biridir.
Video: Instagram, yatay veya kare biçiminde 120 saniyeye kadar video reklamlara izin verir.
Carousel: Görsel ürünlere sahip perakendeciler ve diğer şirketler için ideal olan bu reklamlar, görüntüleyenlerin ek fotoğraflar için kaydırmalarına olanak tanır.
Keşfet: Instagram’ın keşfet özelliğinde görünen bu reklamlar, yeni bir şeyler bulmak için kendi akışlarının ötesine bakan kullanıcılara ulaşır.
Facebook Reklam Yönetimi

Facebook Reklam Yönetimi

Sonuçları yönlendirir ve işletme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı oluruz. Farklı bir kampanya hedefine yönelik optimizasyon, getirinizin sonucunu değiştirir. İstenen sonuçlara ulaşmak için farklı kampanya hedeflerini nasıl kullanacağımızı analizler ile anlıyoruz. Örneğin, reklamınızı gördükten sonra istenen dönüşüm işlemini gerçekleştirme olasılığı en yüksek olan kişileri hedeflemek için bir Açılış Sayfası Görüntüleme Optimizasyonu kullanmalısınız. Dönüşüm hunisinin o aşamasında ne yapmak üzere tasarlandığına bağlı olarak, kampanyalarınızın doğru hedeflere odaklanmasını hedefleriz. Facebook reklam yönetimi ile resim reklamlar, video reklamlar, slayt gösterisi reklamları, dönen reklamlar, kanvas reklamlar, potansiyel müşteri oluşturma reklamları ve teklif reklamları yönetimleri en efektif şekilde tarafımızdan yapılmaktadır.

Facebook Resim Reklamlar

Facebook Resim Reklamlar, muhtemelen oluşturması en kolay Facebook reklamı türüdür. Sadece göz alıcı bir resim kullanmak ve reklamın geri kalanına bir miktar reklam metni eklemek yeterlidir. Gerçek resminizde çok fazla metin kullanmadığınızdan emin olun, aksi takdirde Facebook’un algoritmaları reklamınıza daha az hizmet edebilir! Bu reklamlar marka bilinirliği, ürün satışı ve hatta hizmetleri öne çıkarmak gibi birçok şey için kullanılabilir.

Faceook Video Reklamlar

Video olarak Facebook kullanıcılarına gösterilen reklamları ifade eder. Facebook, kullanıcı etkileşimi ve bu uzunluğu aşan izleme yüzdesi düşüşleri olarak reklamlarınız için 15 saniye veya daha kısa bir video kullanmanızı önerir. Kalıcı bir izlenim bırakmak için hikayenizi anlatmaya veya mesajınızı bu 15 saniye içinde iletmeye çalışın.

Facebook Slayt Gösterisi Reklamları

Video reklamlarının alternatifi olarak karşımıza çıkmaktadır. Facebook, reklamlarınız için bir slayt gösterisi oluşturmak üzere birden çok resim kullanmanıza olanak tanır. Ürünleri veya hizmetleri vurgulamak için mevcut tüm görselleri kullanmalısınız. Facebook, slayt gösteriniz ve müziğiniz için reklam efektleri oluşturmak için reklam oluşturma düzeyinde bazı özel araçlara sahiptir!

Facebook Dönen Reklamlar

Bu reklam türleri, reklamınızda en fazla 10 resim veya video göstermenize olanak tanır. Şirketinizin veya sattığınız ürünlerin birden çok yönünü vurgulamak istiyorsanız harika bir reklam türüdür. Kullanıcılar, mesajınızı görüntülemek için boş zamanlarında atlıkarınca boyunca kaydırabilirler.

Facebook Kanvas Reklamlar

Facebook’ta mobil için optimize edilmiş bir reklam türüdür. Bu, reklamınızı tıklayan kullanıcılar için özet akışından ayrı bir tam ekran deneyimi sunar. İnsanlar videolarınızı, fotoğraflarınızı, görüntüleyebilir.

Facebook Potansiyel Müşteri Oluşturma Reklamları

Bu reklam türü, daha sonra CRM yazılımınızda kullanabileceğiniz, kullanıcının bilgilerini doğrudan Facebook’ta yakalamanıza yardımcı olur. İhtiyacınız olan bilgiyi isteyebilirsiniz, ancak bunu yalnızca gerçekten ihtiyacınız olanla sınırlamayı unutmayın. İnsanlar bilgilerini olduğu gibi çok fazla vermekten hoşlanmazlar.

Facebook Teklif Reklamları

Teklif reklamları, çevrimiçi veya mağazadaki satışlarınızı artırmaya yardımcı olma adına harika bir yoludur. Teklif reklamlarını resim, video veya atlıkarınca biçimi olarak kullanabilirsiniz. Bu reklamlar, indirimlerinizi veya insanların bilmesini istediğiniz teklifleri öne çıkarmanıza yardımcı olur.

Bu İçeriğe Tepkini göster!
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Uffak.com İçerik Hesabı

Bu yazıya bir yorum bırak

Yorumlar (1)

  1. 1 sene önce

    Genel olarak reklamlardan pek anlamıyorum bu konu biraz da olsa yardımcı oldu diyebilirim fakat rekabet analizi yapmak için ek uygulamalar gerekebiliyor diye biliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir