1. Anasayfa
  2. Sinema Tiyatro

En İyi Yerli Diziler

En İyi Yerli Diziler
fi dizisi öneri
0

Türk sinema sektörü geçmişten günümüze oldukça fazla içerik üreterek tarihe geçmiş ve birçok alanda kendini kanıtlamıştır. İzlenebilecek olan bu diziler hem kültürel hem de dil bakımından incelendiğinde birçok vatandaşımızın eğlenceli zaman geçirmesine olanak sağlamaktadır. Özellikle ailelerin akşam çay keyfi esnasında gecelerini şenlendirecek olan Türk dizileri uluslararası alanda da izlenme kapasitesini arttırmış bu sayede kaliteli yapım olduklarını kanıtlamıştır. Eski dönemlerde çekilmiş olan dizilerin bile hala izlenme oranlarının oldukça yüksek olduğu göz önünde bulundurulduğunda oldukça fazla hafızalarda yer edindiği kanısına ulaşmak mümkündür. Bu sayede sizlere bağımlılık yapacak  sıralaması şu şekilde yapılabilmektedir:

Lise defteri

2003-2004 yapımı olan dizi 28 bölümlük olmasına rağmen günümüzde hala keyif ile izlenmekte ve oldukça fazla rağbet görmektedir.

Asmalı Konak

2002-2004 Yıllarında telefizyonlarda yayınlanmaya başlamış olan Asmalı konak dizisi en iyi yerli diziler listesine adını altın halrfler ile yazdırmıştır.

Muhteşem Yüzyıl

2011-2014 yıllarında sektöre giren Muhteşem Yüzyıl dizisi sadece ülke çapında değil dünya genelinde de büyük yankı uyandırmayı başarmıştır.

Kurtlar Vadisi

kurtlar vadisi 1

Türk dizi tarihine büyük damga vurmuş olan Kurtlar Vadisi 2003-2005 yılları arasında yayınlanmasına ve arkasından daha bir çok farklı yönetmenler ve adlar ile sektöre girmesine rağmen ilk yayınlanan bölümleri günümüzde hala seyircileri ekranlara kitleme potansiyaline sahiptir. En iyi bölümleri ise kurtlar vadisi ilk 97 bölüm olarak bilinir.

Kuzey Güney

2011-2013 Tarihleri arasında yayınlanan Kuze Güney iki kardeş arasında yaşanan problemleri oldukça etkili bir şekilde izleyicileri ile buluşturmuştur.

Diriliş Ertuğrul

2014-2019 yıllarında yayına girmiş olan dizi de Uluslar arası alanda çok sevilmiş ve izlenmiş içerikler arasında yer almaktadır.

Deli Yürek

1998-2002’li yıllara damga vurmuş olan dizi Türk televizyon tarihinin en etkileyici sahnelerine yer vermiş ve milyonlarca kişiyi ekranlara kitlemiştir.

Avrupa Yakası

2004-2009 gibi çok uzun bir süre içerisinde yayın hayatına devam eden dizi, hem oyuncu kadrosu hem de komik bölümleri ile Türk vatandaşının sempatisini çekmeyi başarmıştır.

Fi

fi 1

2017-2018 yılları arsında bir çok dizi severi oldukça gergin ve meraklı bir şekilde bekleyiş içerisine almış olan Fi en iyi yerli diziler arasında adını duyurmayı başarmıştır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir