1. Anasayfa
  2. Mobil

WhatsApp Grupları Yasaklanacak mı?

WhatsApp Grupları Yasaklanacak mı?
WhatsApp Grupları Yasaklanacak mı?
0

Korona ile ilgili paylaşımların yapıldığı diğer bir mecra da WhatsApp grupları. Bazı yaş gruplarının sokağa çıkmasına kısıtlama gelmesiyle, virüs hakkında olan paylaşımlar daha çok bu gruplarda paylaşılmaya başlandı. Asılsız paylaşımların yapılmaya başlanmasıyla “WhatsApp grupları kapatılacak mı?” sorusu ortaya çıktı.

TBMM’ye sunulan yasa ile hükümetin WhatsApp gruplarını kapatma gibi bir işlevi olmayacak. Gazeteci Cüneyt Özdemir, Youtube üzerinden yaptığı canlı yayında bu konuyla ilgili soruları Avukat Gökhan Ahi’ye yöneltti. Ahi konuyla ilgili bu tasarı haberinin WhatsApp gruplarında dolaştığına işaret etti. Bu tasarının Meclis’e gelmediğine dikkat çekti. Ancak Meclis’in uzun süredir sürpriz çıkışlar yaptığına dikkat çekerek bazı sürpriz kararların çıkabileceğini belirtti.

Gökhan Ahi’nin açıklamaları şu şekilde:

“WhatsApp’ta sahte pek çok haber dolaşıyor. Özellikle son dönemde sahte haber içeren pek çok haberin ses kaydı dolaştığını söyledi. En az 3-4 farklı kaynaktan haberi teyit etmedikçe inanmamamız gerekiyor.”

“WhatsApp bütün mesajları yüksek derecede şifreliyor. Dolayısı ile güvenlik açısından büyük sıkıntılar yok. İki kullanıcı arasında geçen konuşmayı veya grup konuşmaları şifrelese de eğer telefonunuz başkasının eline geçerse bu mesajların açık bir şekilde okunması mümkün hale geliyor.”

Canlı yayında Özdemir, konuyu Adalet Bakanlığı’na sorduklarını belirterek “şu anlık böyle bir şey yok” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir