Sıradaki içerik:

Türkiye’de şu anda Canlı olarak satılan ürünleri gösteren site!

e
sv

Çernobil’de Orman Yangını

avatar

furkandikyokus

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çernobil Faciası

26 Nisan 1986 tarihinde, Sovyetler Birliği’ne bağlı Pripyat şehrinde bir facia yaşandı. Nükleer bir santral olan “Çernobil Nükleer Santral”inde meydana geldi. 4. reaktörde yapılan bir test esansında yangın çıktı. Yangın sebebiyle 31 kişi hayatını kaybetti. Uzun süreçte daha ağır sonuçlara sebep olmuştur. 500.000 işçi bu faciaya müdahale etmiştir. Bunun sonucunda radyasyona maruz kalmışlardır. Çernobil kazası sonucunda bir çok Avrupa ülkesi ve Türkiye bu radyasyondan etkilenmiş ve kanser rahatsızlıkları hızla artmıştır.

Çernobil Nükleer Santrali’ine 1 Km!

4 Nisan günü Ukrayna’da çıkan orman yangınları hala devam etmekte. Yetkililerin hala yangını kontrol alamadıkları söyleniyor. Peki bu orman yangınlarını ağaçları yok etmesinin yanı sıra nasıl bir katliamı tetikliyor? Çıkan orman yangınının yukarıda anlattığımız Çernobil Nükleer Santrali’nin yaklaşık 1 km yakınında sürdüğü söyleniyor.

Son ölçümlere göre Pripyat şehrinin yakınlarında bulunan bu yerde, normalden 14 kat fazla radyoaktif enerji bulunuyor. Yangın sonucu oluşan bulutlar gökyüzüne doğru yükselip radyasyon yüklü bir buluta dönüşebilir. Demem o ki ayın 16’sında gerçekleşecek yağışlar kuzey etkili rüzgarlar ile ülkemize geliyor. Dikkatli olmakta fayda var. Bizden söylemesi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli