Sıradaki içerik:

Sağlık Çalışanlarına 3 Boyutlu Destek Topluluğundan Ücretsiz Üretim!

e
sv

Moz Nedir Moz Rank Nedir?

avatar

Ender Alişan Kutur

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Moz, ya da önceden bilinen adıyla SEOmoz bir diital ajanstır. İnternet sitelerine sunulan bazı arama motoru optimizasyonu servisleri ile tanınan Moz, çeşitli SEO hizmetleri ile webmasterlere hizmet veren Amerika merkezli bir kuruluştur.

Moz Rank Nedir?

Moz Rank Moz tarafından oluşturulmuş link popülaritesi ve kalitesinin hesaplandığı bir algoritmadır. İnternet sitesinin diğer platformlardaki linklerinin kalitesi ve performansı hesaplanarak oluşturulan değerler 0 ile 10 arasında bir skor belirlenmesini sağlar. Moz Rank ne kadar yüksekse internet sitenizin dış kaynaklardan edindiği linkler o kadar kalitelidir.

Moz Rank Nasıl Kontrol Edilir?

Moz internet sitesine kayıt olup, internet sitesinde yer alan Link Explorer adlı aracı kullanarak internet sitenizin Moz Rank değerini kontrol edebilirsiniz. 1 Ay içerisinde 10 kez ücretsiz sorgulama yapabilirsiniz.

Moz Spam Score Nedir Nasıl Kontrol Edilir?

İnternet sitenize kalitesiz platformlardan Moz Rank değeri düşük sitelerden çok fazla link çıkışı yapılmışsa sitenizin Spam Score değeri artar ve dolayısıyla Google tarafından banlanma riskiniz artar. Sitenizin spama düşmemesi için Moz Spam Score değerinin düşük olmasında fayda vardır. Bu değer yine Link Explorer aracından kontrol edilebilir.

Moz Rank Nasıl Yükseltilir?

İnternet sitenizde özgün içerikler paylaşıyorsanız, kaliteli ve kopya olmayan içerikler paylaşıyorsanız aynı zamanda yüksek Moz Rank değerli internet sitelerinde tanıtımlarınız varsa Rank yükselecektir. Bunu sağlayan çeşitli hizmet sağlayıcıları mevcuttur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli