Filtre Kahve Espresso Farkı

filtre kahve espresso farkı

Merhabalar. Daha önce sizlerle kahve çeşitleri ile ilgili yazılar hazırlamıştık. Bunun yanı sıra özellikle americano ve filtre kahve arasındaki fark gibi yazılar da hazırlamıştık. Bu yazımızda ise Filtre Kahve ve Espresso arasındaki farklardan bahsediyor olacağız.

Espresso Nedir?

Espresso, İtalya’nın dünyaca ünlü kahve hazırlama tekniğidir. Yüksek basınç ile çalışan bir makine ile kahve hazırlama yöntemidir. Kısa sürede hazırlanır ve yoğunluğu yüksek bir kahve çeşididir. Türk kahvesi fincanına yakın bir büyüklükte küçük bir espresso bardağında servis edilir. Bunun yanı sıra, espresso popüler olarak bilinen cafe latte gibi tüm içeceklerin bazı olarak kullanılır. Dolayıyla bu içecekler espresso bazlı kahvelerdir.

Benzer Yazı
Türk Kahvesi ve Espresso Arasındaki Fark – Lezzet Testi

Filtre Kahve Nedir?

Filtre kahve ise, uygun öğütülmüş kahvenin çeşitli yöntemler kullanılarak demleme yöntemiyle elde edilmesiyle yapılır. Dolayısıyla çay hazırlama yöntemine benzer bir şekilde hazırlanır. Bu işlem için filtre kahve makinası kullanılabildiği gibi, french press ve çeşitli diğer yöntemler de kullanılabilmektedir.

Filtre Kahve ve Espresso Farkı Nedir?

Espresso yoğun ve yüksek basınç ile hazırlanırken filtre kahve demleme ile elde edilen kahve çeşididir. Espresso, popüler zincir kahve satış noktalarında üretilen latte ve americano gibi içeceklerin bazı olarak kullanılır. Filtre kahve ise çay gibi demlenerek yapılır.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık