Spider-Man: Into The Spider-Verse Film İncelemesi

Spider-Man: Into The Spider-Verse Film İncelemesi

Merhaba! Bu yazımızda sizlerle Spider man: into the spider verse (örümcek adam : örümcek evreninde) filmini inceleyeceğiz ve yorumlayacağız. Konusu ve izlemeye değer bir film olup olmadığını hep birlikte değerlendireceğiz. İşte spider man into the spider verse film incelemesi.

Spider-Man çoğu çocuğun çizgi filmleriyle büyüdüğü ve oldukça sevdiği bir çizgi karakterdir. Into the Spider-Verse’in işlediği konu takip edenleri tarafından bilindiği ve adından da açıkça anlaşılan üzere farklı evrenlerde olan Spider-Man’in bir şekilde birleşmesini filmleştirmektedir. Bunu da çoğu animasyon filmde yapıldığı gibi yüce bir güç tarafından bir sınav için bir aradayız gibi yapmamaktadır. Aksine her şey bir mantık çerçevesinde gerçekleşmektedir. Filmin başlangıcında süper kahramanları konu alan filmlerin kötü olan noktaları yansıtmamaya çalışmasına ya da güzel şeyler olmasaydı dünya nasıl olurdu bakış açısına bir tepki göstermekte ve de eleştirmektedir. Aynı zamanda oldukça fazla olan Spider-Man’in kötü filmlerini de açıkça eleştirmektedir. Bu nokta da kendi kötü yapımlarını fark ederek bunu filmde dile getirmeleri takdir edilesi. Tabi ki film sadece yapılan eleştirilerden ibaret değil. Bir kısmında eleştirisini yaptıktan sonra uzatmadan ana konusuna geçmektedir. Son derece kaliteli ve doğru anda yapılan göndermelere sahip olan bu filmde olaylar Spider-Man’lerin kendi aralarında olan çekişmelerin çevresinde geçmektedir. Bu da hikayeye güzel bir şekilde dağıtılmıştır.

Başka bir açıdan ise bu birbirlerinden farklı Spider-Man’ler hep olduğu gibi “güçlüyüm” ve “ben seçilmişim o yüzden özel güçlerim var” hissiyatında değiller. Tahminen yapımcıların şimdiye kadar yapılan filmlerde insani özellikleri pek de olmayan Spider-Man’i, artık neredeyse her yapımdaki karakterlerde bu özelliklerin olduğunu da göz önünde bulundurarak daha insani bir hale getirmişlerdir.

Filmin en çok sevilen bir diğer yanı ise özgün ve farklı olan anlatım dilidir. Aynı zamanda renk kullanımı ve efektleri ile de beğeni toplayan film, çoğu süper kahraman filminin çocuksu olması ve de animasyon olduğu için de böyle sanılmasına rağmen aslında hiç de değildir. Senaryosunun kalitesi ve de animasyon tekniklerinin doğru kullanımı ile hiç yormadan ve de zorlamadan her ayrıntıyı kolaylıkla aktarabilen bir film olmuştur. Diğer Spider-Man fimlerine göre oldukça daha fazla özenildiği izlenimi veren bu film izleyicilerden genellikle tam puan alabilmeyi başarabilen bir yapım olmuştur.

İlginizi çekebilecek bir başka içerik: En iyi 5 korku filmi

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık