Sıradaki içerik:

En iyi 5 korku filmi

e
sv

WhatsApp 2021’de bu telefonlarda çalışmayacak!

697 okunma
WhatsApp bu telefonlarda çalışmayacak

WhatsApp eski telefonlara yüklenir mi? Yeni sürümlerle birlikte Whatsapp desteklemeyen telefonlar hangileri? Artık iOS 9 sürümü ve altı iPhone kullanıcılarının artık WhatsApp’ı kullanamayacağını duyurdu.

Android telefonlarda ise Android 4.0.3 sürümünün altında olan telefonlar için WhatsApp kullanmak tarihe karışıyor.

Bu kararın sebebinin güvenlik güncellemesi olduğu düşünülüyor. Eski telefonlarda ve eski yazılım sürümlerinde bulunan sistem açıkları uygulamaların veri güvenliğini tehdit ettiğini unutmamak gerek. Bu yüzden güncel yazılım kullanmak her zaman en sağlıklı ve güvenli seçenektir.

WHATSAPP HANGİ CİHAZLARDA ÇALIŞMAYACAK?

WhatsApp 2021 yılı itibariyle iPhone 4 üzerinde çalışmayacak. iPhone ‘4S, 5, 5S, 5C, 6, ve iPhone 6S kullanıcıları ise eğer ios 9 ve daha yüksek bir sürüme sahiplerse, WhatsApp kullanmaya devam edebilecekler.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
avatar
  • gökhan 3 ay önce
  • Hergün yenilenen teknoloji ürünlere ayak uydurmak için güzel bir adım atılıyor fakat ülkemizde telefon fiyatları çok pahalı olduğundan insanlar yeni çıkan telefonlardan satın alamıyorlar. Eski kalan telefonlarda da ücretsiz whatsapp takip çalışmayacak. Büyük problem. Birçok arkadaşım bu yüzden Whatsapp kullanmaktan vazgeçti neredeyse.