WhatsApp 2021’de bu telefonlarda çalışmayacak!
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

WhatsApp 2021’de bu telefonlarda çalışmayacak!

1

WhatsApp eski telefonlara yüklenir mi? Yeni sürümlerle birlikte Whatsapp desteklemeyen telefonlar hangileri? Artık iOS 9 sürümü ve altı iPhone kullanıcılarının artık WhatsApp’ı kullanamayacağını duyurdu.

Android telefonlarda ise Android 4.0.3 sürümünün altında olan telefonlar için WhatsApp kullanmak tarihe karışıyor.

Bu kararın sebebinin güvenlik güncellemesi olduğu düşünülüyor. Eski telefonlarda ve eski yazılım sürümlerinde bulunan sistem açıkları uygulamaların veri güvenliğini tehdit ettiğini unutmamak gerek. Bu yüzden güncel yazılım kullanmak her zaman en sağlıklı ve güvenli seçenektir.

WHATSAPP HANGİ CİHAZLARDA ÇALIŞMAYACAK?

WhatsApp 2021 yılı itibariyle iPhone 4 üzerinde çalışmayacak. iPhone ‘4S, 5, 5S, 5C, 6, ve iPhone 6S kullanıcıları ise eğer ios 9 ve daha yüksek bir sürüme sahiplerse, WhatsApp kullanmaya devam edebilecekler.

Bu İçeriğe Tepkini göster!
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Uffak.com İçerik Hesabı

Bu yazıya bir yorum bırak

Yorumlar (1)

  1. Hergün yenilenen teknoloji ürünlere ayak uydurmak için güzel bir adım atılıyor fakat ülkemizde telefon fiyatları çok pahalı olduğundan insanlar yeni çıkan telefonlardan satın alamıyorlar. Eski kalan telefonlarda da ücretsiz whatsapp takip çalışmayacak. Büyük problem. Birçok arkadaşım bu yüzden Whatsapp kullanmaktan vazgeçti neredeyse.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir