Outlook Mail Arşivleme Nasıl Yapılır?

Outlook Mail Arşivleme

Microsoft tarafından geliştirilmiş olan outlook mail arşivleme nasıl yapılır? Outlook mail kullanımı için son derece önemli olmakla beraber herkesin kullanılabileceği mail adresi için Outlook oldukça işe yaramaktadır. Aynı zamanda en çok iş dünyasında kullanılmakta olan Outlook maillerin en iyi şekilde korunması ve arşivlenmesi adına hizmet vermektedir. Mailler önemli ise kişiler bu mailleri silmemekte ve mail kotası dolmaktadır.

E – postlarını arşivlemek isteyen kişilerin belirli adımları bilmesi ve buna göre arşivleme işlemini yerine getirmesi gerekmektedir. Kişilerin arşivlemekte oldukları mailleri sayesinde kullanım alanları daha çok genişlemekte ve oldukça fazla alan açılmaktadır. Bu sayede kişiler hesabını daha kolay ve verimli şekilde kullanarak istedikleri rahatlığı elde edebilirler.

Kişilerin arşiv oluşturması için yapması gerekenler içinde dosya sekmesi açmak, bilgi sekmesine gelerek hesap ayarlarını açmak ve veri dosyaları sekmesinde de ekle seçeneğini tıklamak gerekmektedir. Açmak istenilen Outlook veri dosyanın ve tamam kısmının tıklanması gerekir. Outlook arşiv için yapılması gerekenler bu şekilde belirtilebilir.

Outlook’ta Arşivlenen Maile Nasıl Erişilir?

Kişilerin arşivlemiş oldukları mail ya da e postasına erişmesi adına ilk olarak bir internet tarayıcısının açılması gerekmektedir. Daha sonra Outlook hesabında bir oturum açılarak ilişkili olan e posta adresi ve de şifre kullanılır. Outlook hesabı yoksa da bir tane oluştura tıklayıp oluşturmak son derece kolaydır.

Outlook posta kutusunda solda kenar çubuğunda yer almakta olan arşive tıklayarak kişiler maillerini bulabilirler. Gelen kutusunda yer almakta olan e postanın arşivlenmesi için de e postaya sağ tıklayarak açılan menüden arşivlenin seçilmesi gerekmektedir. Outlook arşivlenen maile nasıl erişilir? Konusunda kişilerin bu adımları uygulaması yeterli olur.

Outlook Otomatik Arşivleme Nedir?

Kişiler için önemli olan Outlook mailleri için otomatik şekilde arşivleme yapmak adına ilk olarak Outlook hesaba girilerek en alakasız olan e posta seçilip açılmalıdır. Üç puan listesi seçerek bir üs oluşturulması gerekir. Daha sonra ise mesajların aktarılması için arşiv klasörü seçilir. Outlook otomatik arşivleme bundan sonra kendiliğinden yapılmakta ve gelen kutusuna gelen postalar direkt olarak arşivler kutusuna iletilir.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık