İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Diğer

Kefen Nereden Alınır?

Kefen Nereden Alınır?
4
+ - 0

Ölüm gerçeği ile karşı karşıya kaldığımız zamanlarda pek çok ihtiyaç ortaya çıkıyor. Ölüm esnasında en temel ihtiyaç ölen kişinin dini kurallara uygun bir biçimde yıkanması ve kefenlenmesi. Yıkama ve kefenleme işlemi ölümün hemen ardından çabucak yapılması gereken işlemlerdir. Ölünün en çabuk şekilde gömülmesi dini bir vecibe olması sebebiyle gömülmenin de hızlı bir şekilde gerçekleşmesi gerekiyor. Bu süreçte, kimse ölümü beklemeyeceği ve öngörmeyeceği için kefen satın almak ve teminini yine hızlı bir biçimde yapmak çoğunlukla yorucu olabiliyor. bazı insanlar kefenlerini ölmeden önce temin etseler bile, bilmeyen kişiler için kefen takımı satın almak, kefenin nereden alınacağı gibi sorular zorlayıcı olabiliyor. Kefen takımı satın almanız gerektiğinde kefen kumaşının cinsi, yıkama işlemleri esnasında lüzumlu olan malzemeler pek çok insan tarafından elbette bilinmiyor.

Kefen satın alırken kefen takımlarını tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Kefen takımları erkek ve kadınlar için ayrı ayrı hazırlanan setlerdir. Kefenlerin ölçüleri kadınlar için 15 metre, erkekler için 9 metre olmalı, kadın kefen setlerinde baş örtüsü bulunmalıdır. Standart bir kefen takımın içinde kefen, banyo havlusu, peştamal, sünger, pamuk, sabun, çörekotu, eldiven, gülsuyu ve kafiurun bulunmalıdır. Tüm bu malzemeler cenazeyi yıkamak için ihtiyaç olan ürünlerdir ve yıkama işleminde tamamı kullanılmaktadır. kefen takımları erkekler için ayrı, kadınlar için ayrı olarak hazırlanarak satışa sunulur. Hızlı bir biçimde temin etmeniz gerekebilir, veya ölmeden önce alıp saklayabilirsiniz.

Kefenlerinizi ve kefen takımı ihtiyaçlarınızı sitemiz üzerinden temin edebilirsiniz. kadınlar için ayrı, erkekler için ayrı olarak hazırlanmış kefen takımları ile cenaze işlemlerinizi başka ürüne ihtiyaç duymadan giderebilirsiniz. Kefenler 44 tel hasse ile üretilmiş olup dini kurallara uygundur. Diğer malzemeler kaliteli ürünler arasından özel olarak seçilmektedir. Eksiksiz bir yıkama işlemi gerçekleşmesi için, zor anlarınızda farklı ihtiyaçlarla karşılaşmamak ve defin işlemine hazırlık esnasında karışıklık yaşamamak için mutlaka kefen setlerinden satın almalısınız. Tüm kefen setlerimiz özel olarak hazırlanmakta, uygun fiyatlı ürünler olup, kısa sürede tarafınıza teslim edilmektedir. Kefen setlerini inceleyerek sitemizden temin edebilirsiniz. Detaylar İçin; https://www.cagrihacumre.com/kefen-takimi

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Uffak.com İçerik Hesabı

Bu yazıya bir yorum bırak