İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hayvanlar Alemi

Kedi Ürünleri (Oyuncağı, Yatağı, Tasması) Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kedi Ürünleri (Oyuncağı, Yatağı, Tasması) Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
kedi tasması seçerken
9
+ - 0

Kedi ürünleri kedinizin sağlıklı, mutlu ve iyi koşullarda yaşaması için gereklidir. Gerek kedi oyuncağı ve kedi yatağı, gerekse kedi tasması, sevimli dostunuz için önemli ve bir hayli gerekli olan ürünlerin başında gelmektedir. Peki, kedi ürünlerini seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Kedi Oyuncağı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kedi tasması
Kedi tasması

Piyasada en basitinden en sofistikesine kadar binlerce kedi oyuncaklarıyla hangi kedi oyuncaklarının en iyi olduğunu bilmek zor. Kedilerin onları mutlu ve sağlıklı tutmak için düzenli oyuna ve heyecana ihtiyaçları vardır, ancak herkesin bildiği gibi telaşlıdırlar, bu nedenle bir sonraki oyuncağını seçmek zor bir karar olabilir. Araştırmalar, kedilerin tercihlerinde, en çok sevdikleri oyuncak türlerinde ve sahipleriyle oynamak ve sosyalleşmek için harcadıkları zaman miktarında büyük farklılıklar gösterdiğini belirlemiştir. 

Kediniz için en iyi oyuncağı bulmanın kusursuz bir yolu yoktur, ancak bu ipuçları seçeneklerinizi daraltmanıza yardımcı olacaktır. Yüzyıllardır yanımızda yaşamalarına rağmen, kedilerin hala güçlü av içgüdüleri var. Oynarken bir kediyi izleyin ve hangi oyuncakların, onların takip etme, zıplama, koşma ve yakalama becerilerini geliştirdiğini göreceksiniz. En iyi kedi oyuncakları, kedileri güvenli bir şekilde patileriyle takip etmeye, zıplamaya, kovalamaya ve nesneleri vurmaya teşvik eder. Tüy, yün veya sentetik materyal gibi malzemeler, bir kedinin bölgeye girmesine ve dışarıda yiyecek aradığını hayal etmesine yardımcı olabilir. 

Bazı kediler için sesli ve ışıklı oyuncaklar harika bir seçimdir. Kimi kediler, nasıl göründüğü veya neye benzediği önemli olmaksızın, bir ipin ucunda hareket eden her şeyi kovalar. Kedinizi neyin heyecanlandırdığını tam olarak belirlemek için birkaç farklı oyuncağı ve onları hareket ettirmenin çeşitli yollarını deneyin. 

Kedi Yatağı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

kedi yatağı
kedi yatağı

Uyumak ve dinlenmek için rahat bir alan herkes için gereklidir. Buna kedileriniz de dahildir. Kendilerini güvende, sıcak hissedebilecekleri, iyi bir gece uykusu çekebilecekleri ve istedikleri zaman yalnız kalabilecekleri bir kedi yatağı isterler. Ancak kedinizin hayalindeki yatağı bulmak zor olabilir. Çok fazla seçenek var. Düz yastıklardan küçük kutulara, büyük kulelere ve tüneklere kadar pek çok kedi yatağı görebilirsiniz. Sevecekleri bir yatak seçmek için kedinizin uyumayı sevdiği yerlere iyi bakın. Battaniye yığınına giriyorlarsa, dolgulu bir tünel veya kedi mağarası gibi kapalı bir kedi yatağı doğru seçim olabilir. 

Kanepenize veya yatağınıza uzanmayı seviyorlarsa, peluş bir kedi yatağı daha iyi olabilir. Bazı kediler başlarını ve boyunlarını yastıklamak için yollar arayacaklardır. En iyisini bir destek yatağıyla yaparlar. Kedinizin uyku düzeni zevkinin yaşlandıkça değişebileceğini unutmayın. Ayrıca, kediniz Siyam veya Birman ise güzel bir sağlam yatak sağlamanız gerekebileceğini unutmayın. Veterinerlere göre, bu cinslerin yünleri çiğneme ve hatta yeme eğilimi vardır.

Hangi kedi yatağını seçerseniz seçin, yeterince büyük bir kedi yatağı aldığınızdan emin olun! Evcil hayvan ebeveynleri, küçük bir kedi yatağının düzgün ve düzenli görünümünü sevebilir, ancak kediniz onu çok dar bulabilir. Ayrıca, büyük bir kedi yatağı mevcut olduğunda, çok kedili bir evde yerden tasarruf sağlamak daha kolay olacaktır.

Kedi Tasması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

kedi tasması seçerken

Kedinizi güvende tutmak önemlidir ve kaybolması durumunda evcil hayvanınızın tanımlanabilmesini sağlamak hayati önem taşır. Tercih edilen tanımlama yöntemi, hem kalıcı hem de güvenli olan bir tasmadır. Doğru takıldığından ve kedinize veya diğer kedilere zarar verebilecek ya da yaralayabilecek herhangi bir şekilde hasar görmediğinden emin olmak için kedinizin tasmasına dikkat etmeniz gerekir. Hasarlı kedi tasması derhal değiştirilmelidir.

Kedi tasmaları konfor ve güvenlik için iyi şekilde ayarlanmalıdır. Kedinizin boynunu sıkmayan ve rahat edebileceği bir tasma seçtiğinizden emin olun. Kedi boyun tasması, en çok tercih edilen kedi tasma modelleri arasında yer almaktadır.

Kedinizin genel gereksinimlerini karşılamak için online petshop mağazası ZOO’yu ziyaret edebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Uffak.com İçerik Hesabı

Bu yazıya bir yorum bırak