Facebook Marketplace Nedir?

Facebook Marketplace

İletişim çağında ciddi bir kitle tarafından kullanılan ve her geçen gün kullanıcısı daha da artmakta olan Facebook Marketplace haberleşme ve bilgi paylaşma platformudur.

Her kesim tarafından kullanılan Facebook farklı kullanım amaçlarına hizmet etmektedir. Genel olarak iletişimi kopmuş arkadaşlar birbirini bulmak için kullanılan platformda, kişiler birbirinin buradan paylaşımlarını görebilirler.

Facebook Marketplace ise birçok kişiyi ticari olarak bir noktada birleştirerek ürün alınan ve ürün satılan sanal market haline gelmiştir.

İkici el eşyaların ya da diğer ürünlerin satışı noktasında birçok uygulama ve siteler bulunmaktadır. Bunların en başında da Facebook Marketplace gelmektedir.

Günümüzde akıllı telefon kullanmayan çok az kişi kalmıştır. Akıllı telefonlara yüklenen bu uygulama sayesinde evlerinizde bulunan fazla eşyalarınızı birçok kişinin görmesini sağlayabilir ve verimli satışlar yapabilirsiniz.

Facebook Marketplace Hizmeti

Satıcı ve alıcıları buluşturan Facebook Marketplace hizmeti ayrı bir şekilde hesap açmadan Facebook hesabınızdan kullanabileceğiniz bir uygulamadır.

Akıllı telefonlarınızda yüklü olan Facebook hesabınızdan Facebook Marketplace hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu uygulamanın başka bir özelliği ise konumuza yakın satışı yapılan ürünleri kategoriler halinde görebilirsiniz.

İnsan hayatına ilk defa 2007 yılında giren Facebook Marketplace kullanımı 2016 yılında güncellenerek son halini almıştır. Hem güvenli hem de kullanım kolaylığı olan bu uygulama hızla insanlar arasında yayılmaktadır.

Facebook Marketplace alıcı ve satıcıyı buluşturarak ürününüzün satılmasını sağlıyor onun dışında sorumluluk kabul etmiyor diğer süreçlerle ilgilenmiyor.

Bir ürün sattığınızda ya da aldığınızda kargo gönderme ve kargo ücreti tamamen kişilerin sorumluluğunda olmaktadır.

Facebook Marketplace’yi Nasıl Verimli Kullanmalıyız?

Bütün ticari platformlar gibi Facebook Marketplace’ de kişilerin dürüstlüğü ile ilgili olmaktadır. Facebook ürün ve ödeme konusunda hiçbir güvence vermemektedir. Ürün alma ya da satma tamamen kişilerle ilgilidir.

Ürün almak istediğinizde kişilerin profilini dikkatli incelemenizde fayda vardır. Ayrıca satıcı ile ilgili yorumları okuyup kendinizi garantiye almanız gerekmektedir.

Facebook Marketplace’ den ürün almak ya da satmak isteyenlere son bir öneri aldığınız ürünü kargodan almayı, ödemeyi de EFT ile yapmanızdır. Facebook Marketplace nedir? Sorusunun cevabını yazımızda paylaşmış bulunuyoruz.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık