İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. KriptoPara

Elon Musk piyasayı nasıl etkiledi?

Elon Musk piyasayı nasıl etkiledi?
Elon Musk piyasayı nasıl etkiledi?
17
+ - 2

Elon Musk piyasayı nasıl başarılı bir şekilde etkiledi? Kullanıcıların merak ettiği sorulardan birisi de son zamanlarda bu oldu.

Günümüzde Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’u geride bırakıp dünyanın en zengin insanı olan Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk, borsada yaptığı işlemler ile son zamanlarda sıkça gündeme geldi. Ekonomide yer edinen Elon Musk, sosyal medyadan attığı tweetler ile ve yaptığı konuşmalar ile bir anda borsanın dengesini değiştirdi. Bazı kullanıcılar GameStop hisselerinin yükselmesinin de arkasında Elon Musk olduğunu düşüyor.

Elon Musk piyasayı nasıl etkiledi? İşte detaylar

Elon Musk’ın nasıl piyasayı etkilediğini anlamak için öncelikle borsa hakkında ve borsanın çalışma mantığı konusunda bilgi edinmek gerekiyor. Borsa, insanların para yatırıp kazanç elde ettiği bir platform. Kullanıcılar bir şirkete para yatırıp o şirketten hisse alıyor yani şirketin belirli bir kısmına ortak oluyor. Şirket değerlendiğinde ise o hisseyi kendi isteğine göre satarak elde ettiği kazancı kullanıyor. Bu sadece borsanın bir sistemi. Borsada daha çok detay bulunuyor fakat anlaşılır bir şekilde bu örneği sunduk.

Elon Musk piyasayı nasıl etkiledi?

Elon Musk, borsada yatırım ile uğraşan bir kişi. Bitcoin ile ilgili attığı bir Twitter ile gündeme gelen Musk, aslında bir miktar Bitcoin aldığını da duyurmuştu. Kendisi dünyanın en zengini olduğu için onu takip edenler de bir hayli fazla. Bitcoin ile ilgili bir tweet atan Musk, bu olayın ardından diğer yatırımcıların da Bitcoin almasını sağladı. Bitcoin alan insanların sayısının artması sayesinde kripto para birimi BTC bir anda çok değerlenmeye başladı.

Bunun yanı sıra Dogecoin olayı da bu şekilde işledi. Elon Musk, Dogecoin ile ilgili bir sosyal medya paylaşımı yaparak Dogecoin’in kat kat daha değerli olmasını sağladı. O kadar çok değer kazandı ki bunu şöyle açıklayabiliriz. Dogecoin yükselmeden önce 0,007 $ idi. Elon Musk’ın attığı tweet sonrasında 0,08 $ oldu. Bu değer oldukça düşük gözükse de şöyle düşünmek gerekiyor. Dogecoin 10 katın üzerinde değer kazandı. Bu da kullanıcıların bir anda 10 kat zengin olması demek. Çok büyük miktarlarda Dogecoin alanlar bu işten kârlı çıktı.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Uffak.com İçerik Hesabı

Bu yazıya bir yorum bırak

Yorumlar (2)

  1. 2 sene önce

    Elon Musk’un tek lafı ile doge coin yukarı ve aşağı gidiyor. Kesinlikle fomo gibi duruyor bu durum. Bitcoin ise Musk olayından sonra ATH yaşadı. Umarız Bitcoin’in 100k usd seviyelerine gelmesi kısa zamanda olur.

  2. Elon musk’ın bir Cia projesi olduğunu düşünüyorum. yaptığı işler ile kazandığı paralar biraz saçma duruyor. Çok yakında balonu patlayacak gibime geliyor. Ayrıca bir kripto para olayı da abartılıyor. Dünya tarihinin gördüğü en büyük balon olabilir.otomobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.