Android Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür?

Android Bildirim Gelmiyor

Mobil cihazda Android bildirim sorunu meydana geldiğinde nasıl çözüleceği önem taşır. Google ve Microsoft, bu konuda bazı açıklamalar sunuyor. İşlem merkezlerindeki çözüm önerilerine göre siz de adım atabilir ve bildirimleri normal alabilirsiniz.

Android Bildirim Sorunu Nedir?

Android işletim sistemi olan cihazlarda bildirim almamak veya bildirimle alakalı düzenlemelerin yapılamaması sorun demektir. Her cihazda olmayan ancak bazı düzenlemeler gerektirebilen bu sorun için çözüme dair adımların takip edilmesi gerekir. Yalnızca bildirim alma ve aksamalar değil, güncellemeler alma açısından da bildirim konusuna önem vermek gerekir.  

Düşük pil tasarrufu açıksa Android bildirim alma konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Cihazda teknik sorunlar varsa da bildirim almıyor olabilirsiniz. Neden bildirim almadığınız konusuna ayrıca bakmak gerekecektir. Ancak çözümde nedenleri de bulmak mümkündür.

Abonelikle Ayarıyla Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür?

Android mobil cihazda bildirimleriniz açık olmasına rağmen bildirim almıyorsanız, kitle ayarı bölümünü kontrol etmeniz önerilir. Çocuklara özel kısım açıksa, videolar ve diğer bölümlerdeki bildirimler otomatik olarak devre dışı bırakılabilmektedir. Bu gibi durumlarda abone olmadığınız kanallara yeniden abone olmak yerine kitle ayarı bölümünde değişiklik yapmalısınız. Belirli bir kanaldan bildirim almak için kişiselleştirilmiş sonuçlar abone olduğunuzda gelecektir. Bu da ayrıca dikkat edilmesi gereken bir konudur. 

Hesap Kontrolü Yapmak

Telefon bildirimi almadığınızda hesap kontrolü yapmak önemli bir avantaj sağlayabilecektir. Oturum açtığınız hesaptaki ayarlar bildirimi engelliyor olabilir. Hesap simgesine gidince “Hesap Değiştir” kısmına dokunarak eski ayarları ekleyebilirsiniz. Her zaman kullandığınız hesap sayesinde bildirim almaya devam edersiniz.

Mobil Uygulamada Bildirim Ayarlarını Kontrol Etmek

Mobil uygulama bildirimlerini kontrol etmek için Android cihazınızdaki profil bölümünden işlem yapabilirsiniz. Profil- ayarlar kısmından sonra “Bildirimler” bölümüne dokunarak hangi bildirimleri almak istediğinizi seçmelisiniz. Uygulamaya göre bildirimleri aç veya kapat diyerek yeni gelecekleri kontrol edebilirsiniz. İlgi alanlarınız ve gün içinde görmek isteme sıklığınıza göre bildirimlerden yararlanmanız önerilir. Örneğin haber uygulaması bildirimi güncel bilgi almak için etkili olabilir.

PC Bildirimlerinde Sorun Çözülmediğinde Ne Yapmalı?

Windows 10 cihazınızda odaklanma kısmının kapalı olduğundan emin olmalısınız. Bazı pil iyileştirme çalışmalarını kapatmanız avantajlı olacaktır. Android ayarları bölümünden “Uygulama- Uygulama Bilgisi” ve devamındaki “Pil kullanımını optimize et” bölümünü açmalısınız.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık